1
/
of
17
Ralph Lauren Vintage Striped Distressed Linen Blazer - Made in Italy
Regular price
150€
Regular price
Sale price
150€
Taxes included.
Shipping calculated at checkout.
Couldn't load pickup availability
| Item | Blazer jacket |
| Brand | Ralph Lauren |
| Era | 1990s / 2000s |
| Material | 100% linen |
| Color | Navy blue |
| Details | Pinstripe pattern. The jacket has original distressing. Flap pockets |
| Condition | New |
| Size | 40 US/ 50 EU |
Measures
Measures
| Shoulder to shoulder | 46cm |
| Armpit to armpit | 51cm |
| Sleeve | 69cm |
| Length | 76cm |

- Choosing a selection results in a full page refresh.
- Opens in a new window.